Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2016, 00:00

Liptov bude lákať na praveký „Disneyland“

Liptov bude lákať na praveký „Disneyland“

Modernú zábavu doplní pravek. Liptov, jedna z najvyhľadávanejších turistických destinácií Slovenska, čoskoro popri akvaparkoch a lyžiarskych strediskách dostane novú atrakciu.

Vďaka Archeoparku, ktorý má už budúci rok otvoriť svoje historické brány desiatkam tisícov Slovákov, turisti spoznajú život osady v praveku. „V Európe je podobných osád pomerne veľa. Na Slovensku však máme deficit.

Archeopark okrem expozície pod holým nebom ponúkne pridanú hodnotu vo forme edukácie a zážitkov,“ hovorí pre HN predseda správnej rady občianskeho združenia Archeopark Liptov archeológ Víťazoslav Struhár. Struhár dúfa, že sa mu ročne podarí prilákať 50-tisíc až 60-tisíc návštevníkov.

Prvá etapa výstavby areálu si vyžiada približne 130-tisíc eur. „Budú tu prebiehať rôzne aktivity, workshopy, semináre a prednášky pre školy, tvorivé dielne a náučné prezentácie,“ vraví. Súčasťou druhej etapy výstavby, ktorá má byť ukončená v roku 2020, bude reštaurácia, konferenčné priestory i ubytovanie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.