Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.03.2016, 00:00

Senecký outlet sa zmení na kancelárie

Senecký outlet sa zmení na kancelárie
Zdroj: Pavol Funtál

Malo to byť prvé outletové centrum na Slovensku, no nakoniec z neho budú kancelárie. Nekonečný príbeh s názvom D1 Outlet City pri Senci zrejme speje k rozuzleniu. Spoločnosť Ipec Group predstavila projekt už pred siedmimi rokmi. Odvtedy stihla niekoľkokrát odsunúť termín otvorenia, zviesť mediálny súboj s neďalekým outletom vo Voderadoch o to, kto otvorí skôr, či zmeniť zameranie outletového mestečka na taliansku módu. Dnes je však opäť všetko inak. Obchodíky postavené v historickom štýle sa zmenia na výstavné priestory a kancelárie pre čínske firmy pod názvom D1 Expo Business Centre. „Objekt nebude využívaný na predaj koncovému spotrebiteľovi, ale ako veľkoobchodné a zastupiteľské prezentačné centrum pre firmy,“ vysvetľuje Ivan Čarnogurský, riaditeľ Ipec Group.

Zmena projektu, ktorý sa počas svojho života boril s finančnými problémami a so získaním nájomcov, z obchodného centra na administratívnu a logistickú základňu pre ázijských investorov, je podľa analytikov logická. Ďalší outlet by sa zrejme v blízkosti Bratislavy neuživil, keďže ani konkurenčnému projektu One Fashion Outlet pri Voderadoch sa veľmi nedarí prilákať návštevníkov.

Zmena plánu
Nová stratégia developersk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.