Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Prečo pre niekoho nemusia platiť kvóty? Prečo sa bezprostredne po uplatnení zákona do praxe schvaľujú výnimky pre vybrané rádiá? Aj to sú otázky, ktoré si dnes kladú trhoví lídri medzi rádiami. Majú totiž pocit, že zákon o povinných kvótach na hranie slovenskej hudby je zásahom do slobodného podnikania. Hovoria dokonca o tom, že je protiústavný. Ale pekne po poriadku.


Kvóty platia od 1. apríla
Novela zákona týkajúca sa povinných kvót na hranie slovenskej hudby v rádiách bola podpísaná minulý rok na jeseň a do platnosti vstúpila 1. apríla tohto roka. Podľa platného zákona musia rádiá vyčleniť vo svojich playlistoch viac priestoru slovenskej hudbe. Konkrétne, verejnoprávny rozhlas musí vyčleniť slovenskej hudbe 30 % vysielacieho času mesačne, v budúcom roku kvóty vzrastú na 35 %. Pre súkromné rádiá pl

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.