Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.04.2016, 00:00

Ekonomické škody presahujú výnosy

Ekonomické škody presahujú výnosy
Zdroj: Reuters

V Bratislave sa podaril začiatkom tohto roka husársky kúsok. Občianska spoločnosť sa zmobilizovala a vyzbieralo sa viac ako 120-tisíc podpisov, ktoré sú podľa zákona o hazardných hrách potrebné na reguláciu hazardu v hlavnom meste. Postupne sa začali ľudia aktivizovať aj v iných mestách a zbierať podpisy na obmedzenie hazardu. Je reálne, že ľudia hazard masovo odmietnu, a tak sa zintenzívnila aj protikampaň lobistov za zachovanie herní, či už na lokálnej úrovni, alebo u poslancov národnej rady.

Najčastejším argumentom v prospech hazardu je chybný predpoklad, že akákoľvek regulácia tohto odvetvia je porušením slobody podnikania, ktorú zaručuje Zmluva o fungovaní Európskej únie. Poskytovani

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.