Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2021, 14:35 Aktualizované dňa 04.08.2021 o 16:27

Do priemyselného parku v Rimavskej Sobote prichádza veľká bavorská firma. Investuje vyše 250 miliónov

Firma Ziegler Group by mala v Rimavskej Sobote po dokončení investície zamestnať 450 ľudí.

Do priemyselného parku v Rimavskej Sobote prichádza veľká bavorská firma. Investuje vyše 250 miliónov
Zdroj: TASR

Do strategického priemyselného parku v Rimavskej Sobote mieri bavorský spracovateľ dreva Ziegler Grup.

​Firma by tam mala po dokončení investície zamestnať 450 ľudí. Na stredajšej tlačovej konferencii to oznámil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

"Dnes budeme podpisovať memorandum s veľkou bavorskou spoločnosťou, ktorá sa nazýva Ziegler Group. Je to spoločnosť, ktorá je už v tretej generácii vlastnená rodinou Zieglerovcov," uviedol Sulík. Firma v Nemecku zamestnáva 1 700 zamestnancov a jej obrat je okolo 750 miliónov eur.

Nová prevádzka v Rimavskej Sobote bude jej prvá zahraničná. Za nemeckú stranu podpísal neverejné memorandum o spolupráci konateľ spoločnosti Ziegler Holzindustrie Andreas Sandner.

Firma by chcela ročne spracovať milión metrov kubických dreva a napriek súčasnému nedostatku dreva sa o dodávky suroviny neobáva. Podľa Sandnera budú rokovať s majiteľmi a obhospodarovateľmi lesov tak, aby boli obe strany spokojné.

Sulík dodal, že aktuálny nedostatok dreva je spôsobený veľkým vývozom, čo by mal príchod zahraničného investora zmeniť. Ziegler by mal okrem spracovania guľatiny na píle vyrábať aj produkty, ktoré sa používajú pri stavbe domov.

Výstavba prevádzky by sa mala začať v roku 2022 a spustenie výroby odhadujú na rok 2023. Investora okrem iného podľa Sulíka presvedčila aj blízkosť železničného napojenia, ktoré je pri takomto objeme výroby nevyhnutné.

Zároveň je vo výstavbe rýchlostná cesta R2. Tá zaručí štvorprúdové cestné napojenie nového závodu už od približne 25 kilometrov vzdialeného Lučenca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.