Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.05.2016, 00:00

Začínal pri vagónoch. Teraz je kráľom mlieka

Začínal pri vagónoch. Teraz je kráľom mlieka
Zdroj: Marek Kmeť

Začínal pri vagónoch. Ak by ste mu v tomto čase povedali, že sa stane pánom slovenského mlieka, schuti by sa zasmial. Mikuláš Bobák vedel o mlieku minimum. Napriek tomu dnes stojí na čele mliekarenského impéria známeho pod značkou Tami a AgroTami.

A to všetko úplnou zhodou okolností. Pôvodne totiž podnikal v úplne odlišnom segmente. V Poprade vyrábal a predával cisternové vagóny. No prešlo pár rokov a realita bolo úplne iná. „Manažment mliekarne ma oslovil, pretože potrebovali finančnú zábezpeku. Zároveň chceli, aby som figuroval ako partner,“ spomína na prvé kroky do mliekarenstva Mikuláš Bobák.

Prešiel krátky čas a vlastnil celú Tatranskú mliekareň (Tami). O desať rokov i neskôr nitrianske AgroTami. V oboch prípadoch z podnikov na hrane spravil prosperujúce podniky stredoeurópskeho dosahu. Cez jeho podniky dnes tečie mlieko spod Tatier aj do Maďarska alebo Česku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.