Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2016, 00:00

Zvolíme si kráľovnú nášho biznisu

Slovensko sa už po piaty raz dozvie viac o úspešných ženách – manažérkach. Vďaka projektu, ktorý vyhlasujú HN a PwC.

Petra Berecová, Senior Vice President Executive Management, Deutsche Telekom AG
Dotazník:


Váš vzor v biznise?
Keď hovoríme o ženách v biznise, tak by som spomenula Ursulu Burns, CEO firmy Xeros, ktorá je od roku 2009 prvou Afroameričankou na čele veľkej globálnej korporácie.


Váš postoj k prípadnému zavedeniu kvót na zastúpenie žien v dozorných radách firiem?
Kvóty v dozorných radách problém neriešia, ak nie je dostatočné zastúpenie žien na vyšších pozíciách v biznise, odkiaľ by tieto zástupkyne mali pochádzať, alebo nie sú na to systematicky pripravované, aby podľa môjho názoru mohli relevantne funkciu vykonávať.


Profil
Petra Berecová od marca 2016 pôsobí v centrále spoločnosti Deutsche Telekom na pozícii Senior Vice President Group Executive Management. Jej úlohou je vybudovať celoskupinový, globálny tím HR executive manažérov, zladiť procesy a produkty a ako HR poradca sprevádzať niekoľko tisícčlenný tím vyšších manažérov skupiny počas ich celého zamestnaneckého cyklu. Hovorí plynulo po nemecky, anglicky a japonsky. Vychováva jedno dieťa.

Jana Briffa, riaditeľka European Service Center, Danfoss Power Solutions
Dotazník:


Váš vzor v biznise?
Nemám. Žila som v rôznych krajinách a s rôznymi kultúrami, no snažila som sa byť sama sebou a nájsť si vlastný štýl. Pozorovala som ľudí okolo seba a verila som vo svoju schopnosť prevziať od nich to, v čom boli výnimoční a osobnostne veľkí.


Váš postoj k prípadnému zavedeniu kvót na zastúpenie žien v dozorných radách firiem?
Príležitosť sedieť v rade by mal dostať každý, kto o ňu zabojuje a je na ňu spôsobilý vedomostne, fyzicky aj psychicky, bez ohľadu na pohlavie.


Profil
Pred desiatimi rokmi sme sa s rodinou rozhodli využiť príležitosť, ktorú ponúkala rýchlo sa rozvíjajúca ekonomika Slovenska. Nastúpila som do centra zdieľaných služieb v Bratislave a o rok neskôr som prijala ponuku v Považskej Bystrici, vtedajšom Sauer-Danfoss, ktorý v roku 2007 zakladal centrum finančných služieb a mne zveril jeho vedenie.

Ana Campón Alonso, konateľka a finančná riaditeľka, Siemens
Dotazník:


Aký je váš vzor v biznise?
Dobrý manažér v sebe kombinuje profesionalitu v biznise s etickým a ľudským prístupo

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 82% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.