Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.06.2016, 00:00

Čakajú nás skeny prstov, tváre i oka

Biometrické prvky ako sken tváre či rozoznávanie hlasu sa stávajú realitou v bankách, prídu aj do obchodov.

Spoločnosť Apple kedysi otvorila dvere použitia odtlačku prsta nielen pre telefóny a počítače, ale aj pre banky. Mnohí zákazníci mali možnosť si zabezpečovaciu metódu vyskúšať vo svojich smartfónoch. Po čase jej začali veriť, hoci pochybnosti o zneužití údajov u niektorých naďalej pretrvávajú. Potom prišlo na trh rozpoznávanie tváre. Dnes už existujú aplikácie, ktoré porovnajú vašu selfie fotku s fotkou z vášho občianskeho preukazu či pasu. Na autorizáciu sa už využíva aj hlas. Rozprávať sa s mobilom cez aplikáciu a prikazovať mu robiť prevody z bankového účtu je napríklad v USA bežné. Na tému Biometria alebo nové techniky pri platbách hovorili na HN Academy, ktorú organizuje Združenie pre bankové karty v spolupráci s Hospodárskymi novinami, odborníci z odvetvia.

Rôznorodé využitie
Medzi najbežnejšie bi

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.