Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.06.2016, 00:00

Investovať v strednej Európe sa oplatí napriek rizikám

Kapitálový trh má práve tam veľký potenciál na rast, pretože je nerozvinutý.

Známy podnikateľ Tomáš Baťa videl potenciál na predaj topánok v krajinách, kde bolo veľa ľudí bosých. Podobne aj obchodníci vidia voľný priestor v strednej a vo východnej Európe, pretože práve tam dosiaľ vstúpilo na kapitálový trh málo ľudí. Samozrejme, tento región nie je jednoliaty a existujú na ňom pre investorov aj riziká. „Veľa investorov sa neracionálne prikláňa k domácim investíciám, lebo si myslia, že dokážu lepšie predvídať vývoj domácich aktív. Je to len ilúzia kontroly,“ povedal Vladimír Baláž, ekonóm zo SAV, na HNkonferencii Kapitálový trh 2016, ktorú organizujú Hospodárske noviny spolu s Asociáciou obchodníkov s cennými papiermi.

Strach z neznámeho
V krajinách, kde je nižšia finančná gramotnosť

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.