Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2021, 10:11

Odborári upustili od organizácie protestov v septembri. Problematika však nie je uzatvorená, tvrdia

Rozhodovať o organizácii protestov chcú odborári aj na sneme koncom septembra.

Odborári nebudú organizovať protestné zhromaždenia v septembri. Potvrdila to hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov Martina Némethová.

​Túto tému však odborári neplánujú nechať ležať ladom, rozhodovať o organizácii protestov chcú aj na sneme koncom septembra.

Z listu o zisťovaní záujmu zúčastniť sa na protestoch, ktorý má TASR k dispozícii, vyplýva, že odborári pôvodne uvažovali o zorganizovaní septembrových protestných zhromaždení v troch slovenských mestách. V Košiciach 4. septembra, v Žiline 11. septembra a v Bratislave 18. septembra.

"Predstavenstvo Konfederácie odborových zväzov sa na svojom rokovaní 18. augusta zaoberalo aj témou organizovania protestných aktivít. Napriek tomu, že termíny protestných zhromaždení plánované v septembri zrušilo, problematika protestov nie je uzatvorená, definitívne rozhodne snem Konfederácie odborových zväzov koncom septembra," povedala Némethová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.