Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.07.2016, 13:18

U podnikateľa Remetu bola razia. Kriminalisti sa zamerali na tunel Višňové

Kriminálny úrad finančnej správy sa mal zamerať na účtovníctvo stavebnej spoločnosti.

Podnikateľ Miroslav Remeta
Zdroj: TASR/E. Ďurčová

Vo firme Dúha, za ktorou stojí známy podnikateľ Miroslav Remeta bola razia. Informáciu priniesol denník N. Kriminálny úrad finančnej správy sa mal zamerať na účtovníctvo stavebnej spoločnosti.

V spoločnosti Dúha mali kriminalisti zhabať účtovníctvo. Dúha je známa z viacerých väčších diaľničných zákaziek. Momentálne pracuje na projekte za 410 miliónov eur pri Žiline, na ktorom sa razil tunel Višňové, ktorý bude merať 7,5 kilometra.

Podľa portálu razia prebiehala na viacerých miestach Slovenska.

Podľa našich informácií momentálne sú colníci na stavbe tunela Višňového, berú vzorky zo strojov. Podobná kontrola má prebiehať aj na úseku Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka.

Samotný podnikateľ Remeta vyjadril pochybnosti nad niektorými parametrami kontroly.

"Pokiaľ príde nejaká zložka – či už daňová, alebo finančná – niečo si u nás vyžiadať, je veľmi zvláštne, keď spolu s ňou príde televízia,“ reagoval Remeta, podľa ktorého prišiel s kontrolórmi aj štáb TV Markíza. Podľa Remetu ide o poškodzovanie firmy.

Podobná razia prebiehala pred týždňom. Išlo o kontrolu exdodávateľskej firmy Inžinierske stavby Košice pre atómovú elektráreň Mochovce.

Slovenské elektrárne neskôr s nimi zmluvu prerušili. Dôvodom mali byť nekvalitné práce, ktoré mohli prispieť k navyšovaniu rozpočtu Mochoviec.

Pozrite si rozhovor s podnikateľom Miroslavom Remetom:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.