Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2016, 00:00

Investor dá v Prievidzi prácu desiatkam ľudí

Producent okien Slovaktual postaví na Hornej Nitre novú výrobnú halu.

Jeden z najväčších slovenských výrobcov plastových a hliníkových okien chystá v priemyselnom areáli pri Prievidzi veľkú investíciu. Spoločnosť Slovaktual postaví na území obcí Pravenec a Nedožery-Brezany novú výrobnú halu. V nej si firma bude sama vyrábať izolačné sklá do svojich okien. Stane sa tak nezávislejšia od terajších dodávateľov.

Vďaka tejto investícii si má nájsť 60 ľudí prácu v regióne, ktorý má oproti susedným okresom zvýšenú mieru nezamestnanosti. Pôjde už o siedmu výrobnú halu firmy Slovaktual v okrese Prievidza. Spoločnosť v nej chce ročne spracovať 1,7 milióna štvorcových metrov skla. „Keďže je spomínaný projekt v prípravnej fáze, nebudeme ho zatiaľ komentovať,“ hovorí asistentka konateľov firmy Slovaktual Jana F

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.