Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2016, 00:00

USA je jeden z najdôležitejších trhov

Chceme sa angažovať aj v nemecky hovoriacej krajine, hovorí Pavel Dvořáček, generálny riaditeľ firmy Rudolf Jelínek.

USA je jeden z najdôležitejších trhov
Zdroj: MICHAL ŠULA, MAFRA

Spoločnosť Rudolf Jelínek je súčasťou skupiny, ktorá je jedným z najväčších výrobcov ovocných destilátov. „Minulý rok sme exportovali do 24 krajín, no ako celá skupina exportujeme do 40 krajín, vyrábame ešte v Bulharsku a v Čile,“ hovorí Pavel Dvořáček, majoritný vlastník firmy i celého holdingu.

Aké značky a produkty všeobecne najviac vyvážate?
Najväčší podiel v exporte majú ovocné destiláty. Predávame samotný destilát vo fľašiach alebo samostatne iným spoločnostiam. Na svetovom trhu je veľa firiem, ktoré majú zaujímavú značku ovocných destilátov, ale chýba im vlastná surovina. Nevyrábajú si svoj destilát, ale fľaškujú ten od nás pod vlastnou značkou. Na také dodávky sme sa tiež zamerali. Odkúpime ovocie, spracujeme ho, vydestilujeme a s touto surovinou obchodujeme.

No predpokladám, že pre takého zákazníka robíte destilát trochu inak ako ten, ktorý používate pre vlastné výrobky.
Bezpochyby.

Takže trebárs menej kvalitne, aby výsledný nápoj nebol lepší ako váš vlastný?
To by som nepovedal. Jednoducho inak. Chuťové preferencie sa totiž v rôznych krajinách veľmi líšia. Napríklad vo Švajčiarsku, kde máme tiež odberateľa, je tradične chuť slivovice vnímaná ako vykôstkované ovocie. Je to o zadaní, o chuti, akú si

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.