Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2016, 11:10

Cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajskej Strede

Cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajskej Strede
Zdroj: Cargo-partner

Špedičná spoločnosť cargo-partner SR, s. r.o., ktorá sa zaoberá leteckou, námornou, kamiónovou prepravou a integrovanou logistikou, rozširuje kapacity svojich skladov. Spoločnosť má aktuálne vo svojom vlastníctve dve moderné logistické centrá, v Bratislave s kapacitou 14 tisíc paletových miest a v Dunajskej Strede s kapacitou pre 7 tisíc paliet.

„V Dunajskej Strede sme v januári začali s výstavbou 2. etapy logistického centra, nová skladová hala s kapacitou viac ako 15 tisíc paletových miest a celkovou plochou 7 200 m2 by mala byť dokončená koncom leta.“ upozornil Tibor Majzún.

Haly sú hneď v susedstve kontajnerového prekladiska Metrans, ktoré má priame napojenie na prístavy v Hamburgu, Bremerhavene, Koperi a Rijeke. Vďaka tomu sa nemusí tovar do skladu prepravovať kamiónovou dopravou. „Naše logistické centrum je priamo prepojené s kontajnerovým terminálom a súčasná cross-docková hala disponuje deviatimi bránami, ku ktorým môžu byť kontajnery preložené priamo z vlaku na vykládku.“ doplnil Majzún. cargo-partner je zatiaľ jediná špedičná spoločnosť na Slovensku, ktorá týmto logistickým centrom ponúka ako ekonomický, tak aj nesporne ekologický benefit. Do výstavby 2. etapy spoločnosť investuje 3 milióny Eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.