Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2016, 00:00

Investor verejne odmietol Slovensko. Ministerstvo však o ničom nevie

Investor verejne odmietol Slovensko. Ministerstvo však o ničom nevie

Pred voľbami to mala byť megainvestícia, ktorá na Horehronie sužované nezamestnanosťou prinesie až 1 238 pracovných miest. Po štyroch mesiacoch od ohlásenia príchodu RKN Global na Slovensko však málo známa firma z Dubaja na svojej stránke uviedla, že nepríde. Napriek tomu, štát o tomto kroku stále nič nevie.

Prečo firma z investície vycúvala? Dôvodom je vraj turbulentná politická atmosféra na Slovensku i v Európskej únii. A to aj napriek tomu, že štát prisľúbil dubajskej spoločnosti, ktorá mala postaviť závod na výrobu a tlač bezpečnostných dokumentov, pomoc vo výške 18 miliónov eur. Okrem dôvodu je záhadou aj spôsob, ktorým sa firma rozhodla svoje plány opustiť.

Doteraz totiž neinformovala ani rezort hospodárstva. „Ministerstvo hospodárstva nemá oficiálnu informáciu o tom, že spoločnosť RKN Global odstupuje od svojej investície a nevyužije schválenú investičnú podporu,“ potvrdzuje Michal Dzurjanin z kancelárie ministra hospodárstva. Krok spoločnosti nechápe ani banskobystrická samospráva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.