Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2016, 00:00

Helikoptéry z Popradu chcú pomáhať susedom

Letecká záchranka Air-Transport Europe chce expandovať do Česka.

Helikoptéry z Popradu chcú pomáhať susedom
Zdroj: Archív Air-Transport Europe

Na začiatku bola iba jediná francúzska helikoptéra a myšlienka rozbehnúť biznis na oblohe. Stávka na záchranu životov zo vzduchu popradskej spoločnosti Air-Transport Europe vyšla. Podtatranci už viac ako dve desaťročia zasahujú pri nešťastiach na horách i na cestách. Leteckým záchranárom z Popradu, ktorí prevádzkujú všetkých sedem vrtuľníkových staníc na Slovensku, je však doma pritesno. Pozerajú sa preto za hranice do susedného Česka, kde súťažia v kľúčovom zdravotníckom tendri o prevádzku troch záchranných leteckých staníc. „Po oboznámení sa s podmienkami výberového konania a po preštudovaní zadávacej dokumentácie sme sa rozhodli zapojiť do verejnej súťaže o prevádzkovanie vrtuľníkov pre Leteckú záchrannú službu v Českej republike,“ potvrdzuje pre HN hovorkyňa Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková. Air-Transport Europe sa stala po páde komunizmu prvou súkromnou leteckou službou v spoločnej federácii Čechov a Slovákov.


Záujem o tri licencie
Na Slovensku je zároveň najväčším súkromným prevádzkovateľom leteckej záchranky. Rokmi sa firma rozširovala a v hangároch pribúdali helikoptéry na špeciálne letecké práce či prepravu nadrozmerných nákladov. „Spoločnosť pôsobí v oblasti vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby na Slovensku nepretržite 25 rokov a dispo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.