Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2016, 13:41

Veľkopodnikateľ Fiľo sťahuje svoj biznis do Prahy. Môže ísť o dane

Slovenský podnikateľ Milan Fiľo plánuje presunúť svoju centrálu spod Tatier do metropoly Česka.

Milan Fiľo
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Slovenský veľkopodnikateľ Milan Fiľo sa chystá svoju centrálu presunúť z Ružomberka do Prahy a sťahuje tak svoj biznis do Česka. Informáciu priniesli české Hospodářské noviny.

Jedným z dôvodov môže byť nižšia miera zdanenia. Kým na Slovensku platia firmy 22 percent z príjmov, tak u našich západných susedov je to 19 percent.

"Cezhraničné zlúčenie nebude mať pre veriteľa Eco-Invest, a.s., žiadne dôsledky a nijako neovplyvní vymožiteľnosť ich pohľadávok," píše sa v oznámení.

Samotný podnikateľ odmietol transformáciu skupiny komentovať a odkázal na manžérov. "Budeme schopní odpovedať až koncom týždňa," povedal pre české HN Subhi Brož, ktorý doteraz riadil českú vetvu holdingu.

Podľa oznámenia, ktoré vyšlo tento mesiac v slovenskom obchodnom vestníku, sa presun uskutoční tak, že riadiace holdingová spoločnosť Eco-Invest, ktorú Fiľo stopercentne vlastní, zanikne zlúčením so svojou doterajšie dcérou, českou firmou Eco-Investment.

Milan Fiľo patrí medzi päť najbohatších Slovákov. V Česku vlastní bývalý kláštor U Hybernů na pražskom námestí Republiky.

Viac o téme sa dozviete v piatkovom vydaní Hospodárskych novín.

Ktoré firmy ovláda Milan Fiľo:
Mondi SCP
SHP Group
TRAFO CZ
Envelopes Business Division
Tauris Group Centronet

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.