Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2016, 11:00

Namiešal som svojim ministrom smrteľný koktail, vyhlásil Fico

Rast minimálnej mzdy či podpora najmenej rozvinutých okresov. Dobré čísla ekonomiky chce vláda premietnuť do viacerých opatrení. Na tlačovej konferencii to dnes povedal premiér Robert Fico. 

"Slovensku sa ekonomicky veľmi darí," povedal premiér. Tvrdí, že za týmto vyjadrením si stojí aj napriek tomu, že podľa jeho slov bude spochybňované.

Ľudia môžu viac míňať
Podľa Fica sú dobré hospodárske výsledky dôsledkom rovnovážnej politiky založenej na dvoch veciach. "Na jednej strane je založená na konsolidácii verejných financií a na druhej strane na podpore hospodárskeho rastu," popísal Fico. 

Rozhodujúcim faktorom je, že hospodársky rast ťahá domáca spotreba. "Čiže ľudia si môžu dovoliť viac míňať. Je to aj preto, že pokiaľ ide o infláciu, môžeme skôr hovoriť o deflácii. Sme svedkami reálneho nárastu miezd," povedal premiér. 

Fico potvrdil, že vláda bude chcieť, aby minimálna mzda ku koncu volebného obdobia bolo okolo 500 eur. To bude znamenať aj razantný posun po nadchádzajúcich rokovaniach vlády. 

Smrteľný koktail
"Ja som tentoraz namiešal svojim ministrom smrteľný koktail, pokiaľ ide o rokovania vlády v najbližších dňoch a týždňoch," povedal Fico. Vláda má totiž zo zákona čas do 15. septembra, aby schválila akčné plány v zvyšných deviatich z najmenej rozvinutých okresov. 

Nasledovať teda budú ďalšie výjazdové rokovania vlády. Prvé by malo byť v pondelok v Sabinove a potom ďalšie okresy. 

Okrem výjazdových rokovaní premiér spomenul aj summit premiérov, ktorý sa bude konať v Bratislave. "Čaká nás veľmi náročná jeseň," zdôraznil s tým, že prichádza veľké množstvo projektov, ktoré môžu pomôcť Slovensku. 

"Nikdy som netvrdil, že sme dokonalí a že nerobíme chyby. O jednej veci som presvedčený. Pokiaľ ide o ekonomické a sociálne procesy, táto krajina je spravovaná profesionálne. A nevidíme alternatívu k tomuto spôsobu spravovania tohto štátu."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.