Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2016, 22:40

Nový investor Carrefouru: Bývalý majiteľ si vyplácal neúmerné odmeny

Nový investor Carrefouru: Bývalý majiteľ si vyplácal neúmerné odmeny
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Z pohľadávok vám vyplatíme tri percentá. Ak sa však rozhodnete ísť do súdnych sporov s bývalým vedením, finančne vám pomôžeme. Odkazuje maloobchodná sieť Carrefour, respektíve jej nový investor Jozef Špirko svojim veriteľom.

„Bývalý vlastník a štatutár Stephane Sellier si z môjho pohľadu vyplácal na stav hospodárenia spoločnosti neúmerne veľké odmeny,“ uviedol nový investor reťazca Jozef Špirko po veriteľskom výbore, ktorý schválil návrh reštrukturalizačného plánu s uspokojením pohľadávok práve na úrovni troch percent. 

Firmy tak majú nádej, že okrem nich sa im podarí ešte niečo získať aj vysúdením od bývalého vedenia. „Zvýšiť uspokojenie je možné aj formou uplatnenia žalôb, avšak tejto situácii musí predchádzať dôsledný právny audit,“ tvrdí právny zástupca spoločnosti Kofola – jedného z veriteľov Martin Manina z Advokátskej kancelárie JUDr. Michal Krnáč.

Reštrukturalizačný plán ešte musí odobriť schvaľovacia schôdza veriteľov a súd.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.