Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2016, 00:00

Kvôli Uberu mení štát pravidlá

Ministerstvo hospodárstva momentálne pracuje na novej vládnej koncepcii pre služby zdieľanej ekonomiky.

Firmy, ako sú Uber a AirBnB, dostanú na Slovensku nové pravidlá. Nekonáme pritom z vlastného popudu. Európska komisia vydala nedávno odporúčanie, aby členské štáty prispôsobili službám zdieľanej ekonomiky svoje zákonníky práce či predpisy, ktoré upravujú podnikanie. „Zdieľané hospodárstvo nemá byť paralelným hospodárstvom, aby dobre fungovalo, sú potrebné pravidlá, treba, aby boli odvedené dane, zaistila sa ochrana spotrebiteľa, či aby boli férové pracovné podmienky,“ spresnila Ingrid Ludviková zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.


Ako presne bude štát regulovať firmy zdieľanej ekonomiky, slovenské ministerstvo hospodárstva neprezradilo. Naznačilo však, že vo výsledku by to mohli pocítiť aj tradiční podnikatelia, ktorí sa cítia oproti tým inovatívnym často diskriminovaní. „Z prehodnocovania súčasnej legislatívy budú benefitovať a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.