Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.08.2016, 12:27

Sninský závod na výrobu munície stále hľadá a zaškoľuje nových zamestnancov

Sninský závod na výrobu munície stále hľadá a zaškoľuje nových zamestnancov
Zdroj: TASR

Spoločnosť ZVS holding, a. s., Dubnica nad Váhom, ktorá má výrobnú prevádzku v Snine, stále hľadá a zaškoľuje nových pracovníkov. Ešte vo februári tohto roka firma avizovala zvýšenie počtu zamestnancov v letnom období z vtedajších 30 na 80. Navýšenie závisí od toho, ako rýchlo sa firme podarí nájsť kvalitných ľudí so zodpovedajúcim vzdelaním. TASR o tom informovala marketingová riaditeľka spoločnosti MSM Martin Lea Striežencová.

Spoločnosť podľa jej slov investovala do tejto zmeny 1,3 milióna eur. „Zaškoľovanie je pre nás dôležité, zamestnanci sa musia s novými úlohami a zodpovednosťami stotožniť a porozumieť im. Musia získať znalosti pre požadovanú kvalitu, ktorá je pre nás prioritou,“ dodala.

Ešte vo februári tohto roka predseda predstavenstva Marián Goga uviedol, že v budúcom roku spoločnosť predpokladá túto investíciu znásobiť, aby sa dostala na úroveň 100 ľudí a po vybudovaní vývojového centra až k počtu 400-500 zamestnancov.

Sninský závod v súčasnosti vyrába telo pre 155-milimetrovú muníciu pre húfnice, ktoré sa dokončujú v Dubnici nad Váhom. Maximálna kapacita výrobnej linky v Snine je 3080 kusov ročne. Spoločnosť plánuje zvýšiť kapacitu na približne 20-tisíc vyrobených tiel striel ročne. „Je vypracovaný investičný plán, ktorý sa postupne realizuje,“ doplnila Striežencová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.