Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2016, 00:00

Kvôli obchvatu hrozia ministerstvu sankcie

Ak štát nestihne vysporiadať pozemky do konca tohto septembra, hrozia mu vysoké pokuty.

Kvôli obchvatu hrozia ministerstvu sankcie
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Predaj pozemkov pod bratislavským obchvatom sa zrejme dorieši na poslednú chvíľu. Napriek tomu, že o predaji pod najväčším dopravným projektom v slovenskej histórii vedeli diaľničiari, Bratislava aj ministerstvo dopravy už nejaký čas. „Na vine nie je len magistrát a mestské zastupiteľstvo, ale aj Národná diaľničná spoločnosť. Predaj pozemku na takmer dvojmiliardový projekt sa predsa nerieši tesne pred termínom splatnosti,“ povedal analytik Inštitútu pre dopravu a hospodárstvo.

Hrozia sankcie
Ak Národná diaľničná spoločnosť nestihne vysporiadať pozemky do konca septembra, ministerstvu dopravy hrozia sankcie. Vyplýva to z koncesnej zmluvy, ktorú podpísal rezort s konzorciom Obchvat Nula, ktoré vedie španielska spoločnosť Cintra Infraestructuras Internacional.

A práve tomu sa snaží rezort dopravy vyhnúť. Ak by došlo len k miernemu meškaniu, ministerstvo sa pokúsi dohodnúť so stavebnom firmou – aby mu pokutu odpustila, o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.