Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2016, 00:00

Podniky sú v neistote. Pripravujú právnikov

Starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík skrátenie otváracích hodín nepodpíše. Rokovania budú pokračovať.

Majitelia prevádzok z centra hlavného mesta ostávajú v neistote. Rozhodnutie poslancov mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, ktoré malo o desiatej večer zatvoriť väčšinu prevádzok v centre Bratislavy, starosta Radoslav Števčík nepodpíše. V danom ustanovení je podľa neho viacero vecí, ktoré sú v priamom rozpore so zákonom. Návrh sa tak vracia na prerokovanie poslancami. „Voči niektorým ustanoveniam mám osobne výhrady a na októbrové zastupiteľstvo preto navrhnem zmeny, ktoré by mali odstrániť pochybnosti,“ povedal Radoslav Števčík.

Prevádzky však nenechávajú nič na náhodu. „Chceme riešiť právnikov, ktorí by nás zastupovali. Jednoducho musíme,“ tvrdí spolumajiteľ podnikov Urban House a Gorila.sk Urban Space Ján Laš. Opätovné schválenie otváracích hodín do desiatej večer by podľa neho malo pre viaceré podniky likvidačný účinok. Nevylučuje ani prepúšťanie zamestnancov v gastronómii či negatívny vplyv aj na iných podnikateľov, napríklad taxikárske služby. „Všetci generujeme väčšinu tržieb večer,“ povedal Laš.

Kde je polícia
Argumentom poslancov, ktorí návrh zatvárať podniky o desiatej schválili, bol hluk v Starom Meste. Odborníci s takýmto riešením v centre hlavného mesta, ktoré ročne navštívi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.