Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.09.2016, 00:00

Podnikateľovi Fiľovi sa darí. Jeho mäsokombinát rastie

Spoločnosť Tauris trápili pred rokom 2012 miliónové straty. Dnes sa chystá prijímať nových ľudí.

Podnikateľovi Fiľovi sa darí. Jeho mäsokombinát rastie
Zdroj: Pavol Funtál

Papierenský magnát Milan Fiľo stupňuje svoje investície do potravinárskeho priemyslu. Po tom, ako kúpil spoločnosť Ryba Košice, sa najnovšie rozhodol investovať do rozšírenia svojho mäsokombinátu Tauris Rimavská Sobota. Fabrika by po rozšírení výroby mala na konci tohto roka produkovať vyše 16-tisíc ton mäsa ročne, hoci ešte pred dvoma rokmi toto číslo nedosahovalo ani 12-tisíc ton. „Na slovenskom trhu rastie dopyt po produktoch vyrábaných značkou Tauris, preto realizujeme investície,“ komentoval pre HN rozšírenie výroby generálny riaditeľ spoločnosti Tauris Vladimír Ševčík.

Zároveň s rozšírením výroby porastie aj počet zamestnancov. Vďaka investíciám sa k súčasným 617 pracovníkom v Rimavskej Sobote pridajú ďalšie dve desiatky.

Zo straty do zisku
Súčasťou rekonštrukcie závodu Tauris, ktorú vlastní známy veľkopodnikateľ Milan Fiľo zo skupiny Eco-INVEST, je napríklad rozšírenie rozrábky, teda miesta, kde sa porciuje mäso. Pribudne tiež nová chladiareň mäsa a vybudujú sa kancelárie.

Mäsokombinát pritom do roku 2012 vykazoval miliónové straty. Situácia sa však odvtedy výrazne obrátila. „Pre firmu je priazniv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.