Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2016, 00:00

Hľadanie kvalitných ľudí je detektívka

Riaditeľ personálnej agentúry AuJob upozorňuje, že pri pohovoroch sa musí snažiť aj zamestnávateľ.

Hľadanie kvalitných ľudí je detektívka
Zdroj: Pavol Funtál

Ulrikovci pokračujú v rodinnom biznise. Vedú vlastnú personálnu agentúru na Slovensku. „Veľa sme pracovali, aj dvadsať hodín denne. Vieme sa podporovať, najmä manželka mňa. Človek má, samozrejme, sem-tam tendenciu vyhorieť, a preto je príjemné mať pri sebe niekoho absolútne lojálneho, kto ho vie podporiť,“ hovorí Peter Ulbrik, konateľ firmy AuJob.

Brat sa nepridal
To, že sú v rodinnej firme, pociťujú každý deň aj zamestnanci. Respektíve zamestnankyne. Tých je desať. „Keďže nie sme veľká firma, zakladáme si na rodinnom vedení spoločnosti a vieme o našich ľuďoch aj či s niekým chodia, či sa rozchádzajú a podobne,“ opisuje atmosféru vo firme Gabriela Ulbriková, ktorá sa po materskej dovolenke vrátila na post konateľky. S manželom sú si teraz rovnocenní.

Svojím spôsobom je to paradox. Personálna firma stojaca na rodinných vzťahoch. Namieste je tak otázka, či nepreferujú rodinných príslušníkov aj pri pohovoroch. Mohlo by sa stať, že nejakého prijmú, aj keď nie je najlepší kandidát? „Išli by sme proti sebe a proti AuJobu. Chceme dodávať klientom kvalitných kandidátov a tam je úplne jedno, kto je rodina. Pokiaľ by bol kvalitnejší kandidát, uprednostnila by som toho,“ vysvetľuje Ulbriková. Aj v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.