Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.10.2016, 12:45

Škoda vstupuje do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho segmentu, sériovo vyrába Kodiaq

Automobilka pre tento účel rozšírila a zmodernizovala závod v Kvasinách, kde výroba SUV prebieha.

Škoda vstupuje do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho segmentu, sériovo vyrába Kodiaq
Zdroj: HN/Drahomír Piok

V závode vo východočeských Kvasinách v týchto dňoch začala sériová výroba nového veľkého SUV značky Škoda. S týmto modelom vstupuje škodovka do celosvetovo najrýchlejšie rastúceho segmentu. TASR informoval Roman Rajtár zo Škoda Auto Slovensko.

Výrobné zariadenia v závode Škoda Auto v Kvasinách prešli pred začatím výroby najnovších modelov českej automobilky rozsiahlym rozšírením a modernizáciou. Okrem novosprevádzkovanej zvarovne a úprav montážnej linky boli rozšírené logistické plochy a lakovňa.

Kvasiny sú jedným z troch výrobných závodov spoločnosti Škoda Auto v Českej republike. V závode aktuálne pracuje okolo 5900 zamestnancov, je tak jedným z najväčších priemyselných zamestnávateľov v Královohradeckom kraji. V súčasnosti zažíva závod najväčšiu modernizáciu a rozširovanie v celej svojej histórii.

V nasledujúcich rokoch vzrastie výrobná kapacita tohto východočeského závodu na 280-tisíc automobilov ročne. V tejto súvislosti zamestná Škoda niekoľko desiatok nových odborníkov a do roku 2018 do výstavby závodu investuje okolo 7,2 miliardy českých korún.

Okrem modelu Škoda Kodiaq schádzajú v kvasinskom závode z liniek aj modely Superb a Yeti. V roku 2015 tu bolo vyrobených zhruba 142-tisíc automobilov značky Škoda. Automobilka pôsobí v Kvasinách už 82 rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.