Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2016, 08:24

Kažimír štartuje na tour po štyroch krajinách

Kažimír štartuje na tour po štyroch krajinách
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Minister financií SR Peter Kažimír dnes začína trojdňovú tour v štyroch krajinách Európskeho združenia voľného obchodu (EFTA) - Lichtenštajnsko, Švajčiarsko, Nórsko a Island. So svojimi partnermi bude rokovať aj o nadchádzajúcom novembrovom stretnutí ministrov financií členských štátov EÚ 28 s krajinami EFTA venovanému investíciám a problematike hospodárskeho rastu.

V rámci jednotlivých stretnutí bude minister okrem rezortných tém hovoriť aj o otázkach migrácie a aktuálnej situácii v súvislosti s Brexitom. Predmetom rozhovorov bude súčasný ekonomický vývoj na Slovensku a otázky súvisiace s prebiehajúcim predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ.

Tour začína v stredu oficiálnou návštevou Lichtenštajnska, počas ktorej sa minister financií stretáva s predsedom vlády a ministrom financií Adrianom Haslerom. Rokovania následne pokračujú vo Švajčiarsku s federálnym ministrom financií Uelim Maurerom, kde bude rezonovať mimo iného aj globálny boj proti daňovým podvodom a úsilie zvyšovať transparentnosť a predvídateľnosť daňových prostredí.

„Počas rokovaní budeme hovoriť o témach týkajúcich sa vzájomnej spolupráce, daňových otázkach a náležitú pozornosť budeme venovať aj blížiacemu sa ministerskému dialógu, ktorý sa bude konať začiatkom 8. novembra v Bruseli“, uviedol minister financií Peter Kažimír.

Dialóg ministrov financií členských štátov EÚ 28 s krajinami EFTA sa koná každoročne na jeseň v rámci zasadania Rady ECOFIN.

Vo štvrtok nasleduje stretnutie s nórskou ministerskou financií Siv Jensenovou venovanému, okrem už spomínaných tém, aj vzájomnej podpore investícií v rámci EÚ. Slovensko tu otvorí aj otázku o pripravovanej dohode medzi EÚ a Nórskom v oblasti spolupráce v boji proti daňovým podvodom, špeciálne pri dani z pridanej hodnoty. Séria pracovných rokovaní vyvrcholí v piatok stretnutím s ministrom financií Islandu Bjarniom Benediktssonom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.