Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2016, 00:00

Zachránený dvor rodiny Slezákovcov

Traja bratia obnovili zdevastovaný majer, ktorý kedysi komunisti znárodnili ich starým rodičom.

Niekoľko kilometrov od Cífera sa uprostred lánov pšeničných polí vynorí usadlosť, na ktorej sa počas uplynulých desaťročí odohral príbeh s nevšednými osudmi. Predkovia rodiny Slezákovcov ho spolu s kaštieľom v Oponiciach v roku 1935 kúpili od grófa Henrika Apponyiho, ktorý ako vášnivý kartár a cestovateľ prehajdákal majetok. Rodina si však novonadobudnutý majetok neužívala dlho, v roku 1948 im ho znárodnili komunisti.

Po páde bývalého režimu sa potomkom rodiny síce nepodarilo zreštituovať oponický kaštieľ, no získali aspoň majer Karlov dvor pri Cíferi s obrovskými pozemkami. Od roku 1992 si tu traja bratia Slezákovci spolu s otcom, ktorý zomrel pred štyrmi rokmi, začali budovať vlastný svet a písať novú podnikateľskú kapitolu tejto rodiny.

Hospodárstvo a revír
Spočiatku to nebola žiadna sláva. „Pred nami tu bol to štátny semenársky podnik a všetko bolo zdevastované a rozkradnuté. Odvtedy to dávame do poriadku z našich výnosov,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.