Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2016, 12:20

Realitka predstavila unikátnu mapu. Berlínčanom pomôže pri hľadaní bývania

Nemecký portál priniesol mapu, na ktorej ukazuje, v akej cenovej relácii sa pohybuje mesačný nájom v rôznych častiach Berlína.

Realitka predstavila unikátnu mapu. Berlínčanom pomôže pri hľadaní bývania
Zdroj: TASR

Nájsť si ubytovanie v atraktívnej lokalite, blízko práce, blízko do obchodu, kúsok do parku a za priaznivú cenu. Preferencií pri výbere miesta bývania je mnoho, dôležitú úlohu nepochybne zohráva cena. Nemecký realitný portál Immobilienscout24 uľahčil prácu tým, ktorý si v Berlíne hľadajú bývanie a priniesol zaujímavú mapu.

Vychádza z mapy liniek metra a nadzemnej železnice, pri väčšine staníc uvádza priemernú cenu za mesačný nájom jednoizbového bytu v rôznych častiach nemeckej metropoly, píše server TheGuardian.com.

Vyzerá takto (pre lepšie rozlíšenie kliknite tu):

Zdroj: Immobilienscout24


Okrem prehľadu cien v Berlíne si môžu ľudia overiť to, či si ich prenajímateľ nepýta príliš vysoký nájom. Od minulého leta totiž v Berlíne platí zákon, ktorý určil priemernú cenu podnájmu za meter štvorcový v každej časti mesta.

A podľa tohto zákona majú prenajímatelia zakázané ponúkať svoje nehnuteľnosti za cenu, ktorá je o 10 percent vyššia, ako bolo určené.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.