Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2016, 13:03

Bratislavské letisko počas zimy ponúkne 22 destinácii, pribudlo Skopje či Kyjev

Zimný letový poriadok vstupuje na bratislavskom letisku do platnosti v nedeľu 30. októbra.

Bratislavské letisko počas zimy ponúkne 22 destinácii, pribudlo Skopje či Kyjev
Zdroj: HN/Marek Kmeť

Z Letiska Milana R. Štefánika v Bratislave sa bude počas tohtoročnej zimnej sezóny lietať do 22 destinácií v 16 krajinách sveta. Pribudne napríklad nová linka do Kyjeva na Ukrajine, na letisko Ejlat-Ovda v Izreali, do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii alebo do mesta Niš v Srbsku.

Zimný letový poriadok vstupuje na bratislavskom letisku do platnosti v nedeľu 30. októbra. Ponúkaných destinácií je podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej o päť viac než počas vlaňajšej zimy.

Od decembra do Kyjeva

"V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom sú novými aj linky do miest Skopje v Macedónsku od Wizz Air či Edinburghu a Manchesteru vo Veľkej Británii od spoločnosti Ryanair, kam sa lieta len od apríla tohto roku, respektíve Edinburgh bol v minulosti v ponuke len počas letnej sezóny," vymenovala Ševčíková. Z ponuky destinácií Ryanairu vypadla podľa jej slov linka do Londýna-Lutonu.

Čo sa týka nových liniek, Wizz Air otvorí od 17. decembra 2016 po Skopje v Macedónsku novú linku do Kyjeva na Ukrajine s frekvenciou dvakrát týždenne a od konca marca 2017 pridá z Bratislavy aj linku do Tuzly v Bosne a Hercegovine a späť.

Pravidelné lety do Hurghady

"Ryanair začína od 30. októbra lietať do Eilatu-Ovdy v Izraeli a späť, od 31. októbra pridáva novú linku z bratislavského letiska do Nišu v Srbsku a od 4. novembra pribudne letecké spojenie do Leeds-Bradford vo Veľkej Británii a spiatočne," opísala hovorkyňa. Všetky tri nové linky budú podľa jej slov fungovať dvakrát týždenne.

Novinkou je aj pravidelný charterový let spoločnosti Air Cairo do Hurghady a z nej s frekvenciou jedenkrát týždenne a od polovice februára 2017 to bude dvakrát týždenne. Zároveň aj letecká spoločnosť Flydubai zvyšuje frekvenciu letov do Dubaja z pôvodných trikrát týždenne na štyrikrát týždenne.

Letový poriadok sa v letectve mení dvakrát ročne, so zmenou času. Zimný letový poriadok tak bude platiť do ďalšej zmeny času, teda do 25. marca 2017.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.