Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2016, 13:44

Dcéry Lufthansy vstúpili do štrajku, zrušených bolo takmer 400 letov

Odbory žiadajú lepšie podmienky v oblasti platov, pracovných podmienok a dôchodkov.

Dcéry Lufthansy vstúpili do štrajku, zrušených bolo takmer 400 letov
Zdroj: Reuters

Dcérske spoločnosti nemeckých aeroliniek Lufthansa - Germanwings a Eurowings - dnes kvôli štrajku palubného personálu zrušili takmer štyri stovky z plánovaných asi 550 letov. Obmedzenia sa dotkli hlavne vnútronemeckých spojov, ale aj niektorých európskych. Odbory chcú podľa agentúry DPA vyzvať, aby zamestnanci štrajkovali ešte dva dni v budúcom týždni.

Komplikácie 24-hodinového štrajku spôsobia podľa hovorcu Lufthansy až 40-tisícom cestujúcich. Najviac spojov nevzlietne z letiska v Düsseldorfe, mnohí pasažieri ale neodletia ani z Hamburgu, Kolína nad Rýnom, Dortmundu, Stuttgartu, Hannoveru a Berlína.

Naopak veľkých nemeckých dopravných uzlov, akými sú Frankfurt nad Mohanom a Mníchov, by sa obmedzenie dotknúť nemalo. Podľa plánu by mali vzlietnuť tiež všetky lietadlá na dlhých trasách mimo Európy.

Odborový zväz UFO vyzval palubný personál k celodennému štrajku po tom, čo v stredu zlyhali rokovania so zástupcami spoločnosti Lufthansa. Predseda zväzu Nicoleya Baubliesa dnes agentúre DPA povedal, že sa UFO chystá vyzvať letušky a stewardov, ktorých zastupuje, aby štrajkovali ešte ďalšie dva dni v budúcom týždni. O ktoré dni by malo ísť, ale neuviedol.

UFO chce pre svojich členov vyjednať lepšie podmienky v oblasti platov, pracovných podmienok a dôchodkov, informovala agentúra DPA. "Rokovania sa dostali do situácie, kedy nebola iná možnosť než štrajkovať," uviedol Baublies.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.