Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2016, 09:48

Kolumbia chráni životné prostredie, štátni zamestnanci za jazdu na bicykli dostanú odmenu

Ak štátni zamestnanci prídu na bicykli 30-krát, dostanú pol dňa plateného voľna.

Kolumbia chráni životné prostredie, štátni zamestnanci za jazdu na bicykli dostanú odmenu
Zdroj: Flickr.com

Štátni zamestnanci v Kolumbii budú dostávať pol dňa plateného voľna, ak prídu do práce 30-krát na bicykli. Stanovuje to nový zákon, ktorý tento týždeň podpísal kolumbijský prezident Juan Manuel Santos a o ktorom informuje prezidentský úrad na svojich internetových stránkach.

"Buďme motorom pokrokovej Kolumbie, ktorá chráni životné prostredie," komentoval zákon prezident na svojom twitterovom účte. Podľa nového zákona dostanú štátni zamestnanci preplatené pol dňa voľna zakaždým, keď preukážu, že prišli tridsaťkrát do práce na bicykli.

Zákon tiež odporúča, aby podobné opatrenia prijali aj súkromné ​​firmy. Nová legislatíva, ktorú schválil senát v auguste, tiež stanovuje, že najneskôr do dvoch rokov musia štátne firmy zriadiť pre svojich zamestnancov-cyklistov bezpečné parkovacie státie pre ich bicykle. Do roka by malo tiež ministerstvo priemyslu uviesť do života program podpory výroby bicyklov v krajine.

V Kolumbii je bicykel obľúbeným dopravným prostriedkom, ako na vidieku, tak v mestách. V osemmiliónovej metropole Bogota jazdí podľa odhadu denne do práce asi 575-tisíc ľudí.

Sekcia Globálne vznikla v rámci projektu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.