Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2016, 00:00

Slovák obnovil v Česku výrobu bicyklov Favorit

Slovák obnovil v Česku výrobu bicyklov Favorit
Zdroj: Favorit

Spoločnosť Favorit Czechoslovakia slovenského podnikateľa Richarda Galoviča vdýchla nový život kedysi slávnej značke. Bicykle Favorit, s ktorými cieli na bohatšiu klientelu, chce vrátiť na zahraničné trhy. V blízkej dobe priberie na ich výrobu ďalšieho investora. Kvôli veľkému záujmu ich firma dokonca v istej chvíli nestíhala vyrábať.

Miliónová značka
Galovič sa o Favorit začal zaujímať v roku 2010, keď hľadal nové príležitosti. „Videl som, ako vo svete rastie trend mestskej cyklistiky a že tu máme jednu skrachovanú značku s obrovským odkazom doby, na ktorý sa dá nádherne nadviazať. Preto som sa rozhodol do toho ísť,“ opisuje Galovič znovuzrodenie Favorita.

V roku 2011 kúpil za niekoľko miliónov českých korún ochrannú známku a pustil sa do vývoja exkluzívnych kolies, ktorý trval

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.