Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2016, 00:00

Slováci získali armádnu megazákazku pre NATO

V Leteckých opravovniach Trenčín budú pre Američanov opravovať ruské vrtuľníky nasadené v Afganistane.

Mi-17
Zdroj: Reuters

Niekoľko rokov bojovali s nedostatkom zákaziek. Aj to bol dôvod, prečo posledné tri roky končili v stratách, presahujúcich milión eur.

Teraz získali Letecké opravovne Trenčín podľa informácií HN historicky najlukratívnejší kontrakt, ktorý môže presiahnuť až 100 miliónov eur.

A v tendri servisnej agentúry NATO Support and Procurement Agency porazili slušnú medzinárodnú konkurenciu.

Budú totiž pre Washington opravovať ruské vrtuľníky nasadené v Afganistane. Pre Američanov tak Slováci opravia minimálne desať a maximálne 36 bojových vrtuľníkov Mi-17 ruskej výroby. Objem kontraktu sa môže nafúknuť na 110 miliónov eur.

Ide totiž o rámcovú zmluvu, ktorej objem nemusí byť vyčerpaný. Záležať bude na aktuálnej potrebe vzdušných síl v Afganistane. „S otázkami sa musíte obrátiť na komunikačný odbor Ministerstva obrany Slovenskej republiky,“ konštatuje pre HN obchodný riaditeľ LOTN Vladimír Šimanský.

Úspech slovenského zbrojárskeho priemyslu nateraz rezort nekomentuje. Odvoláva sa na prísny režim utajenia informácií.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.