Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.11.2016, 00:00

Šestinu priemyselných plôch kúpili v Česku Singapurčania. Urobili realitný obchod roka

Singapurský štátny investičný fond GIC kúpil od amerických majiteľov európsku developerskú spoločnosť P3. Tá je tretím najväčším hráčom na českom trhu, kde vlastní a prenajíma približne 16 percent plôch priemyselných hál alebo skladov. Súčasťou transakcie je aj najväčšie české logistické centrum v Horných Počerniciach. Ide o obchod, ktorý je s hodnotou 2,4 miliardy eur na európskom trhu nehnuteľností v tomto roku najväčší. K dokončeniu transakcie, ktorá podlieha schváleniu regulačných orgánov, by malo dôjsť do konca roku 2016.

Zaujímavosťou je, že P3 má svoj biznis aj na Slovensku. Celkovo vlastní v bratislavskom logistickom parku pri Lozorne a v ďalšej lokalite pri Žiline desať hál na ploche 234-tisíc štvorcových metrov.

Obchod odklepnú do konca roka
GIC kupuje od severoamerických fondov TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge firmu, ktorej portfólio zahŕňa v deviatich európskych krajinách dovedna 163 budov v 62 priemyselných či logistických parkoch. Túto tohtoročnú špičkovú realitnú transakciu Európe ešte musia schváliť regulátori, s potvrdením sa počíta do konca decembra.

Celk

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.