Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2016, 12:33

Dostáva sa VW z najhoršieho? Predaj skupiny rastie už tri mesiace po sebe

Pod tento výsledok sa podpísal zvýšený dopyt po všetkých značkách skupiny VW.

Dostáva sa VW z najhoršieho? Predaj skupiny rastie už tri mesiace po sebe
Zdroj: Reuters

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW), ktorý je najväčším výrobcom áut v Európe, zaznamenal v októbri nárast predaja, už tretí mesiac po sebe. Pod tento výsledok sa podpísal zvýšený dopyt po všetkých značkách skupiny VW. Informovala o tom agentúra Reuters.

Predaj vozidiel značky VW, ako aj vozidiel Škoda Auto a luxusných áut Audi a Porsche sa v októbri zvýšil o 4,7 percent na 870 300 z 831 300 áut v rovnakom mesiaci vlani.

Za prvých desať mesiacov roka počet novo zaregistrovaných vozidiel z produkcie VW na celom svete vzrástol o 2,6 percent na 8,48 milióna kusov. Vedenie koncernu odhaduje, že za celý rok by jeho odbyt mohol mierne prekročiť vlaňajších 9,93 milióna áut. Z údajov Volkswagenu ďalej vyplýva, že predaj vozidiel značky VW sa v októbri podieľal 60 percentami na celkovom odbyte skupiny, pričom v októbri stúpol ich predaj o 4,4 percent.

Nemeckým koncernom vlani otriasol najväčší škandál v jeho histórii, ktorý negatíve ovplyvnil aj odbyt. VW sa minulý rok v septembri pod tlakom amerických úradov priznal, že do dieselových vozidiel nainštaloval softvér, ktorý mu umožnil manipulovať s emisiami a počas testovania zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Po celom svete jazdí zhruba 11 miliónov takýchto vozidiel, z toho približne 8,5 milióna v Európe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.