Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.12.2016, 00:00

Firmy dostanú lacnejšie energie. Nestačí im to

Malé podniky usporia v budúcom roku desiatky eur. Podľa odborníkov mohol byť pokles aj väčší.

Firmy dostanú lacnejšie energie. Nestačí im to
Zdroj: Dreamstime

Malé podniky ušetria v budúcom roku na energiách podobne ako domácnosti. Od januára klesne priemerná cena za elektrinu o 4,3 percenta a plynu o 2,6 percenta, rozhodol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. V praxi to znamená úsporu desiatok eur ročne. Napríklad malé kaderníctvo, ktoré zamestnáva dvoch ľudí a doposiaľ platilo za elektrinu vyše 200 eur, bude mať účet nižší približne o 30 eur ročne. A na plyne to môže byť ďalších sto eur navyše.


Chceli viac
„Pri konečnom celoročnom zúčtovaní môžeme jednoznačne hovoriť o zásadnom znížení nákladov na energie pre občanov v rámci celého Slovenska,“ uviedol hovorca úradu Radoslav Igaz. Malé firmy, ktorým rovnako určuje ceny regulátor, majú však na vec odlišný názor. „Vidíme aj omnoho väčší priestor na pokles cien, keďže tie sa u nás radia k tým najvyšším v rámci Európskej únie. Cena elektrickej energie je totiž pre firmy kľúčovým nákladom,“ pripomenul tajomník Republikovej únie zamestnávateľov Martin Hošták. Podobne to vi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.