Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.12.2016, 14:08

Lufthansa dokúpi zvyšné akcie belgickej leteckej spoločnosti

Lufthansa dokúpi zvyšné akcie belgickej leteckej spoločnosti
Zdroj: Reuters

Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dnes oznámila, že kúpi zvyšných 55 percent akcií belgickej leteckej spoločnosti Brussels Airlines, ktoré ešte nevlastní, a začlení ju pod svojou nízkonákladovú divíziu Eurowings. Konkurencia v letectve stúpa a spoločnosti jej čelia väčšou konsolidáciou, napísala agentúra DPA.

Lufthansa vlastní už osem rokov 45 percent akcií SN Airholding, materskej spoločnosti Brussels Airlines. Kúpna cena balíčka zvyšných akcií činí 2,6 milióna eur. K prevzatiu môže dôjsť pred začiatkom roku 2017.

Značka Brussels Airlines zostane zachovaná, spoločnosť bude aj naďalej lietať do 23 diaľkových destinácií a 79 destinácií v Európe. Lufthansa jej prostredníctvom bude môcť ponúknuť zavedené spoje do Afriky. Jej letecký park sa tak po dokončení spojenia rozrastie na 700 lietadiel, z toho 180 bude patriť Eurowings.

Lufthansa Group už vlastní okrem iného Swiss International Air Lines a Austrian Airlines. Spoločnosť ďalej plánuje, že si bude prenajímať lietadlá Air Berlin. "Som presvedčený, že v najbližších rokoch budeme svedkami ďalších konsolidačných snáh, silní budú silnejší a väčší," uviedol výkonný riaditeľ Lufthansy Carsten Spohr na dnešnej tlačovej konferencii v Bruseli.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.