Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2016, 16:55

Štátny dopravca zrušil nákup vlakov. Na základe odporúčania Európskej komisie

Súťaž ZSSK vyhlasovala v septembri 2015.

Štátny dopravca zrušil nákup vlakov. Na základe odporúčania Európskej komisie
Zdroj: archív HN

Štátny osobný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zrušila súťaž na nákup 25 elektrických jednotiek za predpokladanú cenu 160 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Dopravca zrušil tender na základe odporúčania Európskej komisie, ktorá rieši doručené podanie. "Európska komisia po preskúmaní doručeného podania odporučila predmetné verejné obstarávanie zrušiť, pretože v prípade uzavretia zmluvy by bola zo strany Európskej komisie vykonaná výrazná korekcia pridelených prostriedkov z fondov EÚ," vysvetlila ZSSK. Dopravca chce na pôvodný predmet zákazky vyhlásiť nové verejné obstarávanie v priebehu januára 2017.

Súťaž ZSSK vyhlasovala v septembri 2015 a chcela ňou nakúpiť desať kusov dvojsystémových elektrických jednotiek, z toho osem kusov s obsaditeľnosťou minimálne 220 sediacich cestujúcich a dva kusy s obsaditeľnosťou minimálne 300 sediacich cestujúcich.

Súčasťou tendra bola aj opcia na nákup ďalších elektrických jednotiek, maximálne do sumy 160 miliónov eur. Predpokladané množstvo bolo teda 25 elektrických jednotiek.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.