Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.12.2016, 16:51

Volkswagen sa v USA dohodol na ďalšom vyrovnaní. Zaplatí miliardu dolárov

Volkswagen sa v USA dohodol na ďalšom vyrovnaní. Zaplatí miliardu dolárov
Zdroj: Reuters

Volkswagen sa dohodol s americkými orgánmi, že opraví alebo kúpi naspäť zvyšných 83-tisíc vozidiel s dieselovými motormi, ktoré sú vybavené softvérom na manipuláciu emisií. Nemecká automobilka za to celkovo zaplatí okolo 1 miliardy dolárov (959,6 milióna eur).

Nemecký koncern dnes oznámil, že dosiahol dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti a environmentálnymi regulačnými úradmi na urovnaní požiadaviek zákazníkov na odškodnenie, ktoré sa týkajú 83-tisíc vozidiel s 3-litrovým dieselovým motorom TDI V6.

Tieto vozidlá neboli súčasťou vyrovnania, na ktorom sa Volkswagen dohodol skôr v tomto roku. Toto vyrovnanie sa týkalo 475-tisíc  áut s menšími motormi a jeho celková hodnota predstavuje 14,7 miliardy dolárov .

Nová dohoda počíta s tým, že Volkswagen zvolá vyše 75 percent z 83-tisíc áut s 3-litrovým dieselovým motorom do servisu a opraví ich tak, aby spĺňali emisné normy. Približne 20-tisíc vozidiel značiek Volkswagen a Audi modelových radov 2009 až 2012 koncern kúpi od zákazníkov naspäť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.