Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2016, 00:00

V Ústí budú zachraňovať Slováci

Česká ministerská komisia opätovne vybrala pre vrtuľníkovú stanicu v Ústí nad Labem za víťaza Air-Transport Europe.

V Ústí budú zachraňovať Slováci
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Vlečúci sa spor o nový kontrakt na severozápade Čiech sa definitívne končí. V megatendri českého zdravotníctva v odhadovanej hodnote približne 44,5 milióna eur uspeli v konkurencii s domácimi a rakúskymi vrtuľníkmi Slováci z Popradu, leteckí záchranári z Air-Transport Europe. Prevziať mali vrtuľníkové stanice v Olomouci a Ústí nad Labem, no konkurencia bola proti. Spoločnosti DSA z Hradca Králové sa nepáčila cena ponúkaná Slovákmi, a preto ju napádali na antimonopolnom úrade.

Ten spochybnil víťazstvo Popradčanov v Ústí nad Labem a súťaž sa opakovala. „Komisia opätovne stanovila poradie podľa jediného hodnotiaceho kritéria, ktorým je výška ponúknutej ceny, a to so záverom, že ponuka spoločnosti ATE skončila na prvom mieste, pretože obsahuje nižšiu ponúknutú cenu ako ponuka spoločnosti DSA,“ konštatuje české ministerstvo zdravotníctva.

Zmluva s ATE by sa mohla podpísať asi v polovici februára 2017. Od januára do podpisu a prevzatia základne v Ústí nad Labem zaistí službu buď polícia s armádou alebo súčasný prevádzkovateľ – firma DSA.

Ponukám predchádzala analýza
Popradská firma ATE, ktorá na Slovensku prevádzkuje všetkých sedem staníc vrtuľníkovej záchranky, zatiaľ of

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.