Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.12.2016, 10:17

Čína chce prepojiť veľké mestá, do rýchlovlakov naleje pol bilióna eur

Čína investuje do rozšírenia vysokorýchlostnej siete 485 miliárd eur

Čína chce prepojiť veľké mestá, do rýchlovlakov naleje pol bilióna eur
Zdroj: Reuters

Čína plánuje do konca desaťročia investovať zhruba 485 miliárd eur do rozšírenia siete vysokorýchlostnej železnice. Investícia je súčasťou plánov čínskej vlády na podporu ekonomického rastu.

Ako uviedli zástupcovia čínskeho ministerstva dopravy, vysokorýchlostná železničná sieť by sa mala do roku 2020 rozšíriť na 30-tisíc kilometrov, pričom by mala prepojiť viac než 80 percent najväčších miest v krajine. Podľa oficiálnych štatistík dosahovala vysokorýchlostná železničná sieť v minulom roku 19-tisíc kilometrov.

Ministerstvo dopravy oznámilo, že Peking plánuje do spomínaného projektu, ktorého cieľom je skvalitnenie služieb v oblasti dopravy, naliať v prepočte okolo 504 miliárd dolárov (484,57 miliardy eur). Plán predpokladá rekonštrukciu diaľnic a zrýchlenie výstavby železníc s cieľom prepojiť menej rozvinuté regióny v strednej a západnej Číne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.