Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2017, 13:58

Pestovanie kvetov má v Rimavskej Sobote vytvoriť pracovné miesta, tvrdí primátor

Kvety by boli určené na výzdobu verejných priestranstiev.

Pestovanie kvetov má v Rimavskej Sobote vytvoriť pracovné miesta, tvrdí primátor
Zdroj: Archív HN

Približne 30 pracovných miest by mohlo vzniknúť v priebehu roka 2017 v Rimavskej Sobote vďaka pestovaniu kvetín. Určené by boli na výzdobu verejných priestranstiev počas letných mesiacov. Primátor Jozef Šimko tento zámer opakovane avizoval na zasadnutiach mestského zastupiteľstva a pre TASR potvrdil, že samospráva už vypracovala príslušný projekt.

Kvetinovú výzdobu mesta by sme zabezpečili za pomoci vlastných síl a prostriedkov. Dávame totiž obrovské množstvo financií súkromnej firme, ktorá nám pestuje kvety a pripravuje výzdobu,“ priblížil primátor s tým, že finančné prostriedky sa pokúsia získať z akčného plánu rozvoja okresu.

Podľa jeho slov je ale otázne, či samospráva dostane potrebné peniaze na tento účel včas. „V mesiacoch február-marec už totiž potrebujeme začať s výstavbou skleníkov, prípravou sadeníc a podobne,“ vysvetlil Šimko a doplnil, že príslušný materiál už odovzdal predsedovi Združenia miest a obcí Gemera a Malohontu Petrovi Mináčovi. „Uvidíme, aká bude situácia,“ zakončil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.