Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.01.2017, 22:00

Slováci postavia v Poľsku za 20 miliónov najväčšiu horskú dráhu v strednej Európe

Merať bude takmer kilometer a ponesie meno Lechcoaster.

Slováci postavia v Poľsku za 20 miliónov najväčšiu horskú dráhu v strednej Európe
Zdroj: Ilustračná sníma; Flickr/Jes

V zábavnom parku na juhu Poľska otvorí v priebehu tohto roka slovenská spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR) najväčšiu horskú dráhu v strednej Európe.

Horská dráha má merať takmer kilometer a slovenskú spoločnosť má stáť 20 miliónov eur. Informuje o tom český denník Hospodářské noviny na svojom webe.

Ide o Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów. „Pôjde o najväčšiu takúto dráhu v strednej Európe, teda v krajinách Vyšehradu a v Rakúsku,“ citujú Česi predsedu predstavenstva TMR Bohuša Hlavatého.

Horská dráha bude pomenovaná podľa poľských legiend a ponesie názov Lechcoaster. Ako symbol bude mať bielu orlicu, ktorá je aj v štátnom znaku Poľska. Orlica sa viaže na povesť o vzniku Poľska.

TMR vlastní 75-percentný podiel v Sliezskom zábavnom parku a prevádzkuje ho od mája 2015. Slováci sa zaviazali investovať do jeho modernizácie 30 miliónov eur v priebehu piatich rokov.

Atrakcie v Sliezskom zábavnom parku:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.