Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2017, 22:35

Trump vracia úder. Múr chce zaplatiť zvýšením daní na dovoz z Mexika

Trump vracia úder. Múr chce zaplatiť zvýšením daní na dovoz z Mexika
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump navrhuje uvalenie 20-percentnej dane na dovoz tovaru z Mexika, z ktorej by sa zaplatila výstavba plánovanej bariéry na južnej hranici USA.

Trump podľa hovorcu Bieleho domu Seana Spicera diskutoval o tejto myšlienke s lídrami v Kongrese a chce takéto opatrenia zaradiť do balíka návrhov komplexnej daňovej reformy.

Spicer hovoril s novinármi na palube prezidentského lietadla Air Force One, keď sa Trump vracal späť do Washingtonu z Filadelfie, kde sa republikánski kongresmani zišli na výročnom stretnutí zameranom na koordináciu svojej legislatívnej stratégie.

Zdanenie dovozu z Mexika by podľa neho prinieslo desať miliárd dolárov ročne a teda "ľahko zaplatilo za múr" na hranici s touto krajinou.

Spicer dodal, že rozhovory so zákonodarcami pokračujú, cieľom je postarať sa o to, aby bol tento plán "urobený správne". Zdôraznil však, že "jasne zabezpečuje financovanie" plánovaného múru.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.