Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.01.2017, 00:00

Turizmus je nevyužitý. Pomohol by PPP projekt

Sektor v hrubom domácom produkte dosahuje 2,5 percenta. Nevyužitý potenciál však dosahuje až miliardu eur.

Turizmus je nevyužitý. Pomohol by PPP projekt
Zdroj: Peter Mayer

Slovensko sa podľa odborníkov môže pochváliť 38 predispozíciami cestovného ruchu. Hoci krajine chýba jedno z najväčších lákadiel, more, bohatá história, kúpele či príroda sú dôvody, prečo cestovný ruch zažil jeden z najlepších rokov v histórii samostatnej éry Slovenskej republiky. Na trhu je však stále nevyužitý priestor, ktorý okráda našu ekonomiku o nemalé peniaze. „Kvalifikovaný odhad tvrdí, že nevyužitý potenciál cestovného ruchu na Slovensku tvorí približne jednu miliardu eur,“ tvrdí odborník na cestovných ruch Jozef Orgonáš. O propagáciu Slovenska v zahraničí sa doposiaľ starala predovšetkým Slovenská agentúra cestovného ruchu. Jej úlohy však od nového roku prebralo ministerstvo dopravy. Podľa Orgonáša si však turizmus, ktorý tvorí zhruba 2,5 percenta hrubého domáceho produktu krajiny, zaslúži vlastnú agentúru. „Turizmus na Slovensku je sčasti nevyužitá zlatá baňa. Preto by sme aj naďalej mali mať špecializovanú agentúru, s dostatočným počtom finančných prostriedkov. Na ministerstve dopravy sú iné priority ako cestovný ruch.“ Podľa Zväzu cestovného

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.