Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2017, 00:00

Med nestíhame vyrábať. Musíme ho dovážať aj z Číny a Argentíny

Spotreba medu vzrástla na Slovensku takmer päťnásobne. Hoci včelárov u nás pribudlo, pokryť domáci trh nám musia pomáhať z ďalekých krajín.

Med nestíhame vyrábať. Musíme ho dovážať aj z Číny a Argentíny
Zdroj: Reuters

Slováci nakupujú med čoraz častejšie. Hoci počet ľudí, ktorí sa zaoberajú včelárstvom, postupne narastá, na pokrytie domáceho dopytu už ani z ďaleka nestačia.

Preto kým v roku 2005 sa na Slovensko doviezol med v hodnote vyše 276-tisíc eur, v roku 2015 to bolo 9,3 milióna eur. Import narástol najmä z krajín ako Argentína, Mexiko alebo Čína. Predtým boli tieto čísla takmer na nule. „Keď v roku 2005 bola spotreba medu na Slovensku približne 0,25 kilogramu na osobu, tak v roku 2015 už 1,2 kilogramu na osobu. Spotreba rástla aj vďaka propagácii spotreby medu nielen ako sladidla, ale aj ako prostriedku zdravej výživy s liečebnými účinkami,“ vysvetľuje pre HN predseda Slovenského zväzu včelárov Ľudovít Gál.

Slováci sú drahší
Často diskutovanou témou pri dovezených medoch je ich kvalita. „Rozdiel v kvalite je obrovský. Často ide len o sladké zahustené roztoky, biologicky mŕtve, bez enzýmov. Zriedkavé nie sú ani medy, ktoré sú falšované rôznymi sirupmi,“ tvrdí šéfredaktor časopisu Včelár Ján Repka. Aj preto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.