Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2017, 00:00

Oficiálna žiadosť z Írska: Pošlite nám 7 000 kuchárov

Oficiálna žiadosť z Írska: Pošlite nám 7 000 kuchárov
Zdroj: Reuters

V Írsku nemá kto variť. A reštaurácie by do svojich kuchýň najradšej dostali Slovákov. „Írska strana sa na nás obrátila s prosbou, aby sme im poslali do krajiny sedemtisíc našich kuchárov,“ hovorí pre HN generálna tajomníčka Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Zuzana Dúžeková. Na ostrovoch majú rovnaký zväz, ktorý s tým na Slovensku niekoľko rokov spolupracuje. Podľa Dúžekovej sú v Írsku so slovenskými kuchármi či šéfkuchármi spokojní. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa s požiadavkou obrátili práve na nás.

Krajina je bez migrantov v kuchyniach zúfalá. „Už nejaký čas pociťujeme nedostatok kuchárov. Írske reštaurácie by nemohli prežiť, ak by sme nehľadali kuchárov všade tam, kde sa len môžu nájsť,“ píše pre HN reštaurácia Osteria Lucio z centra Dublinu. Slováci však kolegom v Írsku pravdepodobne nepomôžu, pretože nedostatok kuchárov je aj v našich reštauráciách. Podľa Zväzu hotelov a reštaurácii má až takmer 75 percent našich zariadení problém s obsadením tejto pozície.

Nedostatok pracovníkov v kuchyni rozhodne nie je len slovenskou špecialitou. Vyzerá to t

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.