Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.02.2017, 00:00

Legendárna sieť Obuv Partizánske končí

Kedysi najväčšia slovenská sieť predajní s obuvou skončila. Jej česká matka sa zachraňovala reštrukturalizáciou.

obuv
Zdroj: HN/ Štefan Laktiš

Stovky miliónov ľudí po celom svete sa prechádzali v topánkach s nápisom Made in Czechoslovakia. Bolo to i vďaka socialistickej maloobochodnej sieti Obuv Partizánske s takmer stovkou obchodov. Práve ona totiž zabezpečovala odbyt pre veľkú obuvnícku fabriku Závody 29. augusta z Partizánskeho. Dávno po nežnej revolúcii sa slovenský reťazec s obuvou ešte dlhé roky pýšil titulom najväčší na Slovensku. Obuv Partizánske totiž predávala topánky v každom väčšom meste od Malaciek až po Bardejov. Legendárna slovenská značka predajní s obuvou a doplnkovým tovarom však definitívne končí. Spoločnosť, ktorá maloobchodnú sieť prevádzkovala, posielajú do konkurzu. „Okresný súd Trenčín začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Obuv Partizánske,“ konštatuje v rozhodnutí súd.

Veľká konkurencia
Krachujúci reťazec patrí do portfólia obchodných aktivít českého podnikateľa s obuvou Michala Umlášeka. Umlášek podľa obchodného registra vstúpil do maloobchodnej siete Obuv Partizánske v roku 2006. V tom čase sa stal aj predsedom dozornej rady. Jeho česká kľúčová spoločnosť Term sa stala jediným akcionárom legendárnej značky Obuv Partizánske v auguste 2014. Manažment spoločností Term a Obuv Partizánske koniec podnikateľských aktivít na S

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.