Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.02.2017, 00:00

Skúmame, či prerazíme v Nemecku

„Naša pozornosť sa v oblasti podzemného uskladňovania zameriava aj na Turecko a Ukrajinu. Rovnako to platí aj pre prieskum a ťažbu,“ hovorí o plánoch spoločnosti Bartošovič.

Skúmame, či prerazíme v Nemecku
Zdroj: Reuters

NAFTA postupne prešla určitými zmenami. Čo z vašich aktivít dnes tvorí základnú činnosť spoločnosti?
V podzemnom skladovaní zemného plynu patrí Slovensko k dôležitým európskym hráčom. Nielen vďaka vyhovujúcim geologickým podmienkam, ale história tohto odvetvia sa tu píše viac ako 40 rokov. A najväčším prevádzkovateľom podzemných zásobníkov u nás je práve spoločnosť NAFTA. Vďaka rozsiahlemu know-how nadobudnutému počas tohto obdobia a moderným technológiám je podzemné skladovanie zemného plynu pre spoločnosť kľúčovou činnosťou. A to napriek tomu, že spoločnosť pôsobí podstatne dlhšie v oblasti ťažby uhľovodíkov.

O ťažbe uhľovodíkov sa u nás hovorí ako o končiacom biznise. Ako to vidíte vy?
Po viac ako sto rokoch ťažby je celkom prirodzené, že uhľovodíkový potenciál má u nás kontinuálne klesajúcu úroveň. Prieskumnými aktivitami, ktoré priebežne realizujeme, ložiskovo-inžinierskym riadením a efektívnou ťažbou sa však tento pokles snažíme spomaliť. Príležitosti, ako ďalej využiť naše vedomosti a bohaté skúsenosti, môžu priniesť nové projekty v krajinách ako Ukrajina, Turecko či Nemecko.

Svoju zahraničnú pôsobnosť však nerozvíjame len v oblasti primárnej činnosti týkajúcej sa prieskum

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.